Committees

Executive Committee

Tim Haley

Tim Haley

President
David Meade

David Meade

President Elect
Russell Mills

Russell Mills

Vice President
Kimberly Bouchey

Kimberly Bouchey

Executive Director
Rick Wardlow

Rick Wardlow

Director 2017
Rick Wardlow

Rick Wardlow

Director 2017
Paul Playforth

Paul Playforth

Director 2017
Marcus Landers

Marcus Landers

Director 2017
Shaun Logsdon

Shaun Logsdon

Director 2017
Shawn Willard

Shawn Willard

Director 2018
Doyle Wilson

Doyle Wilson

Director 2018
Adam Haley

Adam Haley

Director 2018
Chris Wilson

Chris Wilson

Director 2019
Amy Whistle

Amy Whistle

Director 2019

Legislative

David Meade

David Meade

Chair
Bill Kurtz

Bill Kurtz

Joe Gribbins

Joe Gribbins

Ron Kirby

Ron Kirby

Terry Garmon

Terry Garmon

By-Laws

John M. Kessler

John M. Kessler

Chair
Sam Ford

Sam Ford

Joe Gribbins

Joe Gribbins

Steve Cherry

Steve Cherry

Greg Jeffries

Greg Jeffries

Membership

Shaun Logsdon

Shaun Logsdon

Chair
Davin Smith

Davin Smith

Caitlin Wardlow

Caitlin Wardlow

Ashley Alexander

Ashley Alexander

Jimmy Willard

Jimmy Willard

Leon Shirk

Leon Shirk

Jonathan Hoover

Jonathan Hoover

Kim Bouchey

Kim Bouchey

Publicity & Social Media

Adam Haley

Adam Haley

Chair
Staci Alexander

Staci Alexander

Amy Whistle

Amy Whistle

Ben Allen

Ben Allen

Caitlin Wardlow

Caitlin Wardlow

Lifetime Achievement

Danny Ford

Danny Ford

Chair
Glen Birdwhistell

Glen Birdwhistell

Martha McGee

Martha McGee

Hayden Johnson

Hayden Johnson

Charles Marshall

Charles Marshall

Nominating Committee

Danetta Allen

Danetta Allen

Chair
Chip Foley

Chip Foley

Sam Ford

Sam Ford

Rufus Hansford

Rufus Hansford

Greg Jeffries

Greg Jeffries

Ben Allen

Ben Allen

Finance Committee

Rick Wardlow

Rick Wardlow

Chair
Devin Ford

Devin Ford

Billy Frank Harned

Billy Frank Harned

Charles Whitley

Charles Whitley

Education Committee

Paul Playforth

Paul Playforth

Chair
Mike Gooch

Mike Gooch

Shawn Willard

Shawn Willard

Geral Wells

Geral Wells

Brad Harris

Brad Harris

Davin Smith

Davin Smith

Stephen Barr

Stephen Barr

Auctioneer of the Year

Ashley Alexander

Ashley Alexander

Chair
Russell Mills

Russell Mills

Steve Cherry

Steve Cherry

Rufus Hansford

Rufus Hansford

Ron Kirby

Ron Kirby

Long Range Planning

Cliff Ed Irvin

Cliff Ed Irvin

Chair
Joe Gribbins

Joe Gribbins

John M. Kessler

John M. Kessler

Matt Ford

Matt Ford

Robert Alexander

Robert Alexander

John W. Kessler

John W. Kessler

Convention

Kim Bouchey

Kim Bouchey

Chair
Tim Haley

Tim Haley

Steve Cherry

Steve Cherry

Caitlin Wardlow

Caitlin Wardlow

Amy Whistle

Amy Whistle

Stephen Stucy

Stephen Stucy

Chris Gravel

Chris Gravel

Bid Calling Contest

Marcus Landers

Marcus Landers

Chair
Shaun Logsdon

Shaun Logsdon

Chuck Marshall

Chuck Marshall

Russell Mills

Russell Mills

Jonathan Noel

Jonathan Noel

Fun Auction

Chris Wilson

Chris Wilson

Chair
Doyle Wilson

Doyle Wilson

Jim Kannady

Jim Kannady

Randy Moore

Randy Moore

Shawn Willard

Shawn Willard

Marshall Tingle

Marshall Tingle

Brad Harris

Brad Harris

Sunday Worship

Russell Mills

Russell Mills

Sandy Mills

Sandy Mills

Gerald Wells

Gerald Wells

Steve Henry

Steve Henry

Scholarship

Ritchie McGinnis

Ritchie McGinnis

Chair
Gerald Wells

Gerald Wells

Art Darnell, Jr

Art Darnell, Jr

Stephen Stucy

Stephen Stucy

Davin Smith

Davin Smith

Chris Gravil

Chris Gravil